Tuesday 4 September 2007

Ελλάδα-Σερβία: 68-67

Καρδιακή κόντεψα να γίνω μέχρι να τελειώσει ο αγώνας και να τον πάρουμε τελευταία στιγμή χάρη στην τάπα του Παπαδόπουλου (τόσες έφαγε ο ίδιος, καλό ήταν να δώσει και εκείνος μία την τελευταία στιγμή!)

Σ'όλη σχεδόν την διάρκεια του αγώνα πηγαίναμε ισοπαλία χεράκι-χεράκι με την Σερβία.

Ο αγώνας τελείωσε στην παράταση με σκορ 68-67 υπέρ της εθνικής μας. Η εμφάνισή της δεν ήταν ικανοποιητική. Πολλές άστοχες βολές, πολλή άμυνα και αργή επίθεση από μακριά. Δύσκολα τα πράγματα αύριο με την Ρωσία. Ας ελπίσουμε οι δύο πρώτες εμφανίσεις να σταθούν μάθημα και αύριο να δούμε την ομάδα που μας έκανε περήφανους το 2005.

Έπρεπε πριν από την παράταση να κρατήσουμε την μπάλα για 10 δευτερόλεπτα και να μην την αφήσουμε στα χέρια των Σέρβων. Πολύ κωλόφ@ρδο το τρίποντο που έβαλαν οι Σέρβοι και πολύ ρίσκο από μέρους μας να πάμε στην παράταση. Ευτυχώς το αποτέλεσμα ήταν υπέρ μας.

Αύριο 9:30 πάλι αντιμετωπίζουμε την Ρωσία. Καλή επιτυχία!